Možná si myslíte, že lidé jezdí do Chorvatska především za odpočinkem na pláži. To je sice pravdou, ale nenechte se mýlit. Chorvatsko je natolik rozmanitou zemí, že dokáže nabídnout mnohem více, než jen relax na pláži. Chorvatsko je dovolená levně, ovšem zážitky poskytne k nezaplacení.

Nezapomenutelné západy slunce

Říká se, že jsou západy slunce u moře kýč, ovšem ty v Chorvatsku jsou nezapomenutelné. Existuje několik oblíbených míst, kam lidé rádi míří během zlaté hodiny. Obdivovat západ slunce z vrcholu hory Srd je jednou z věcí, kterou byste neměli při návštěvě Dubrovníku vynechat.

Společnosti organizují plachtění při západu slunce a výlety na kajaku. Je to skvělá příležitost obdivovat výhledy z vody. Pokud toužíte po romantice, zachumlejte se na balkoně v apartmány Chorvatsko s lahví vína a nevychutnejte si poklidnou atmosféru při západu slunce.

Bohatá historie Chorvatska

Chorvatsko je plné historických památek. Země má více než 2000 let dlouhou historii. Některé věci najdete v muzeích, ale většina budov je ponechána tak, jak byla postavena a otevřena pro návštěvníky. Diokleciánův palác ve Splitu, amfiteátr v Pule a městské hradby v Dubrovníku jsou pro milovníky historie absolutní nutností.

Hlavní město Záhřeb je také skvělé pro prohlídku památek, protože zde najdete mnoho historických památek, jako je náměstí svatého Marka, věž Lotrščak, záhřebskou katedrálu a kostel sv. Kateřiny, stejně jako četná záhřebská muzea.

Národní přírodní parky

Pokud máte rádi přírodu, určitě byste měli navštívit některý z národních parků v zemi. V Chorvatsku je 8 národních parků. Jsou to Risnjak, Brijuni, Plitvická jezera, Sjeverni Velebit, Paklenica, Krka, Kornati a Mljet.

Nejoblíbenější jsou Plitvice a Krka. V hlavní sezóně jsou plné turistů, takže možná budete chtít zamířit do některého z klidnějších parků. Všechny jsou skvělým místem na procházky, protože mají nádherné scenérie a divokou zvěř.

Ubytování si snadno zajistíte na webu ubytovanivchorvatsku.cz.