Ač se v momentální situaci podle odborníků vyplatí mnohem víc využívat podnájmy, taková situace nebude navždy. Pokud toužíte po vlastním bydlení, pak je důležité myslet dopředu, všechno si promyslet a především najít způsob, jak financovat vlastní bydlení. Ať už jde o byt nebo dům. Je spousta parametrů, které jsou určující a které je potřeba zohlednit při výběru. Dejte si na čas, vše propočítejte a přemýšlejte, co je pro vás, nejvýhodnější. Jak financovat svůj sen o vlastním bydlení?

Hypotéka

Jde o jednu z nejčastějších forem půjčky na bydlení. Čerpá se právě k určitému účelu – k zaplacení vlastního bydlení. Pro tento účel je nutno zastavit nemovitost. Ať už tu, kterou si právě pořizujete nebo jinou. Hlavní věcí je úroková sazba, která se mění v závislosti na trhu a především je také důležité myslet na to, že každá finanční instituce má nastavenou úrokovou sazbu jinak. U ní přemýšlíte také o fixaci úrokové sazby, protože to je časově ohraničené období, které nepodlehne aktuální situaci na trhu.

Náš tip: Při zařizování nového domu můžete značně ušetřit. Zkuste navštívit stránky www.zamekstracov.cz, kde naleznete nádherné obrazy, stoly, ale třeba i svítidla za přijatelné ceny.

Úvěr ze stavebního spoření

Stavební spoření je další možnost, jak financovat své bydlení. V tomto ohledu ne každá nabídka musí být úplně výhodná, proto je nutné si vše propočítat a pak se rozhodnout. V této variantě velmi záleží na tom, jak dlouho si spoříte na stavebním spoření nebo to, zda ho vůbec vlastníte a spoříte si. Nemáte-li ho nebo spoříte velmi krátce, pak je možné využít překlenovací úvěr. Někdy stavební spoření nabízí příjemnou úrokovou sazbu a to třeba i po celou dobu splácení. Pozor však na úrok, ten totiž může být vyšší. Tuto variantu je potřeba velmi dobře promyslet.

Spotřebitelský úvěr

Jde spíše o pomoc, která vám může pomoci rekonstruovat stávající bydlení, protože jeho úroky jsou vysoké. Patří tak k nejméně vhodné variantě. Také se úvěr sjednává na krátkou dobu, ne jako hypotéky, které se často stanovují na 20 a více let. Pozitivem je, že v tomto případě není nutné zastavovat nemovitost.