Dnešní doba přeje online prostředí, mnoho pracovních pozic funguje převážně v tomto světě a tak je víc než jasné, že i v osobním životě mnoho lidí funguje právě v tomto prostoru. Ať už využíváte například kalendář, který vám nabídne přehledně vaše aktivity, pracovní schůzky, ale třeba také možnosti, kterými disponujete ve volném čase. Ne nadarmo jsou aplikace důležitou součástí mnoha lidí a nabízí vše přehledně a v mobilním telefonu, což je v dnešní době pro většinu z nás prodloužená ruka. Jak je na tom svět financí a aplikace?

Mobilní bankovnictví

Dnes má snad každý ve svém mobilu aplikaci své banky, která nabízí pohodlný a velmi rychlý pohled na účet. Máte tak prakticky na pár kliknutí k dispozici stav účtu, finanční pohyby. Zkontrolujete snadno odchozí i příchozí platby, můžete si poslat peníze z účtu na účet i během polední pauzy či cesty tramvají, bez nutnosti hledat notebook a připojení k internetu. Jak jsou na tom další aplikace?

E-účty.cz

Je to česká aplikace, která je zdarma a nabízí mnoho možností. Je skvělá pro správu finanční drobných projektů, správu financí celé rodiny nebo máte-li s partnerem společný účet, potřebujete mít oba přehled. Vše máte pečlivě zaznamenáno, evidujete si příjmy i výdaje. Graficky znázorněno, přehledy a mnoho dalšího. Využít můžete také demo verzi, která vám ukáže, jak vše funguje než se přihlásíte.

Wallet

Asi jedna z nejznámějších aplikací, která disponuje také českou verzí. Kromě klasické evidence financí, které tak budete mít pod kontrolou, můžete fotit své účtenky. Budete tak mít pod kontrolou záruční lhůty, uložíte si poznámky, kdy končí. Neplacená verze vám nabídne dosti osekané možnosti, ale pro někoho, kdo potřebuje jen nějakou jednoduchou evidenci to stačí. Podobně jako výše zmíněná aplikace nabídne grafy, přehledy a výdaje. Můžete si zde nastavit například měsíční limity na různé výdaje – oblečení, kosmetika, platby na internetu a podobně.