S radami, jak být bohatý a mít peníze, se dnes roztrhl pytel. Knihy, e-knihy, podcasty, články, motivační řečníci a spoustu dalšího. Finanční gramotnost je jedna věc, tu by měl ovládat dnes opravdu každý, protože jedině tak bude mít své peníze pod kontrolou. Odborníci přicházejí s radami, více či méně prospěšnými. Neznamená to, že se máte vším do puntíku řídit, protože případný neúspěch vás může stát nemalé peníze. Každý případ je jiný a mít se na pozoru je důležité. Vyzkoušejte některé z rad a doporučení, které vám mohou rozšířit obzory a pomoci s finanční gramotností.

Nastavte si svá očekávání

Když nastavujete svá očekávání, pak máte určitě strach, bojíte se neúspěchu, neriskujete a když už, tak jen v malém množství. Nechcete být zklamaní. Právě bohatí lidé si staví své cíle, sny a očekávání pořádně vysoko, ať už je před nimi jakákoliv výzva. Jakmile nastavíte vysoké cíle a očekávání, budete pracovat na tom, aby se splnili. Hledáte různé způsoby, jak na to a tím se dají věci do pohybu. Přijde neúspěch? Poučíte se z něj a jdete dál.

Vydělávání peněz je hra

Zatímco pro některé je dvacet tisíc hromada peněz na které pracují většinu měsíce a pokryje jim základní potřeby, pro jiné je to jen prostředek pro investici. A když o ni přijdou? Nevadí, vydělají další. Přemýšlejí o byznysu a životě trochu jinak. Vydělávání peněz je pro ně hra a oni v ní velmi rádi jsou na vítězných postech. I proto je mnoho z těch, kteří jsou bohatí, tak zapálených do své práce. Chodí do ni denně, motivují druhé lidi, podporují své zaměstnance a znovu a znovu se pouští do hry, na jejichž konci nachází právě vítězství v podobě financí a dobrého pocitu. Ten jim však dlouhou nestačí, poohlížejí se už po další možné hře.